Drahé kameny podle znamení zvěrokruhu

Každý z nás se narodil v určitém znamení zvěrokruhu neboli horoskopu. Které znamení to je, závisí na postavení planet a Slunce při narození. Někteří tomuto znamení přikládají velkou váhu a často se podle něj v životě řídí. Jiní možná ani nevědí, jaké jejich znamení je, nebo mu nevěnují pozornost. Společně se teď podíváme, jaké drahé kameny se hodí k různým znamením horoskopu. Který minerál, ať už drahokam nebo polodrahokam nám do života přinese novou energii, lásku nebo bohatství.

 

https://www.ceske-koralky.cz/images/sklady/17438.jpg

 

Beran

Tvrdohlavého berana si vezmeme do parády jako prvního. Jako ohnivé znamení nás vede k červené barvě a bojovnosti. Jistě ho potěší granát na podporu lásky, rubín a ametyst pro rozvoj kreativity, karneol jako nositel vitality a životní energie, červený jaspis, červený turmalín rubelit i hematit. K beranovi také patří jeden z nejtvrdších minerálů diamant.

 

Býk

K vytrvalému býku se hodí žluté, zelené a růžové kameny. Právě ve vytrvalosti ho podpoří achát a pomůže mu dosáhnout jeho cílů. Aby v sobě našel klid, je pro něj třeba žluté barvy, kterou nacházíme v citrínu. Růženín v něm navíc probudí lásku nebo zjemní bolest zklamaného srdce. Jako další nesmíme opomenout safír a smaragd, které mu usnadní najít smysl jeho bytí a otevřou mysl novým možnostem. Trefíte se i v případě zirkonu, korálu, malachitu a avanturínu.

 

Blíženci

Blíženci jsou si vždy blíž, ale zároveň nejsou nikdy jeden. Trochu jako protiklady se projevují i s ohledem na drahé kameny. Jejich živlem je vzduch a stejně jako on, právě blíženci v sobě mají proměnlivost. S rozhodností jim pomůže žlutý karneol, tygří oko je zklidní a obrací k duchovnímu světu. Modrý chalcedon a akvamarín utiší mysl a dávají prostor intuici. A nakonec křišťál, který utřiďuje a pročišťuje rozlétané myšlenky blíženců.

 

Rak

Spousta lidí je přesvědčena, že rak je zpátečnický. Není tomu tak. Především je ochranitelský a na prvním místě má rodinu. Uklidňující zelená a bílá budou jeho barvy. Zelený jaspis odhalí obětavost, avanturín mu zase pomůže načerpat novou duševní sílu. Korál a jadeit ho povzbudí v tvořivosti a odstranění starých návyků. Vzácné perly, bílý chalcedon a měsíční kámen prohlubují intuici a doplňují pozitivní životní energii. Jako další kameny jsou pro něj vhodné smaragd, křišťál, diamant i nefrit.

https://www.ceske-koralky.cz/images/sklady/17447.jpg

Lev

Energického lva ještě podtrhne zlatá a červená. Jantar posílí jeho zdraví, o nějž může při své velké aktivitě nečekaně přijít. Topaz, smaragd i granát podpoří jeho podnikavého ducha, intuici a kreativitu. Diamant a křišťál ho zase motivují k dosažení dokonalosti, protože se nechce zabývat maličkostmi. Tygří oko a citrín ho směřují od materiálních věcí k otevření svého srdce a nalezení lásky.

Panna

Rozumná a moudrá panna vždy touží po dokonalosti. Často ale trpí strachem ze selhání a nespokojeností. Jantar, citrín a tygří oko pomůžou panně se sebedůvěrou, zmírní stres a obavy. Sodalit a karneol ji podpoří v kreativitě, zklidní mysl a zaměří ji jen jedním směrem. Ametyst a modrý safír ji očistí od stresu a napětí a poskytnou harmonii těla a duše.

 

Váhy

Rovnováha, harmonie a potřeba být ve společnosti a reprezentovat je pro váhy typická. Jadeit a jaspis učí váhy pomoci druhým a dát přednost srdci před rozumem. Růžový korál a růženín otevírají srdce k nesobecké lásce, nalezení klidu a harmonie. Modrý safír a akvamarín umožňují nahlédnout do svého nitra, očistit ho od negativních myšlenek a nalézt klid. Důležitým kamenem je i chryzokol, růžový turmalín rubelit a perly.

 

Štír

Nebezpečné červené a černé barvy varují před štírem. Silný štír balancuje mezi životem a smrtí a hledá odpovědi na životní otázky. Obsidián a černý opál provází štíra podvědomím a dávají mu sílu postavit se neznámu. Červený a černý turmalín rubelit jsou kameny, jež ho zbaví negativních emocí a otevřou mu cestu k lásce a obětavosti. S tím mohou pomoci i ametyst a rubín. Jeho silné stránky ještě podpoří hematit, granát, malachit a červený jaspis.

 

Střelec

Pro střelce trefíte do černého s modrými kameny. Modrý topaz, sodalit a chryzokol mu pomohou se soustředěním a nalezením rovnováhy. Lapis lazuli zase posílí jejich intuici. Tmavomodrý a indigo safír obrací střelcův pohled k nitru, chalcedon zase uklidní emoce. Obsidián mu pomůže najít jejich přednosti a využít je správným směrem. Ametyst a opál ho nasměrují správným životním směrem.

https://www.ceske-koralky.cz/images/sklady/17272.jpg

Kozoroh

Přízemní kozorozi žijí v realitě, ale pomalu se rozhodují. Černý turmalín skoryl jim to trochu usnadní a dodá jim sílu překonávat překážky. Měsíční kámen zase zmírní negativní pocity, jako je strach ze zklamání a neúspěchu. Křišťál a diamant je směřují na duchovní cestu, za to záhněda a morion jim ukáží světlo uvnitř každého z nás. Obsidián probouzí šťastnější budoucnost. S dalšími problémy si poradí jaspis, achát, onyx a chalcedon.

 

Vodnář

Jako voda vás vodnář obklopí přátelstvím. Má rád společnost a pozornost, proto mu světle modrý safír pomůže proniknout do opačného světa, do jeho nitra. Křišťál ho podpoří v trpělivosti a vytrvalosti, modrý topaz zase najde novou inspiraci. Tyrkys jeho neklidnou, stále plující mysl uvede do reality a přivede do jeho života lásku a naplnění. Chryzokol a akvamarín mu pomohou s nezávislostí, svobodou a k nezbytnému pocitu volnosti. Další skvělou volbou je amazonit, modrý fluorit, opál i lapis lazuli.

 

Ryby

Nesobecké, ale lehce ovlivnitelné ryby žijí často ve svém uzavřeném světě. Jsou velice citlivé a měsíční kámen jim pomůže potlačit nedůvěru. Křišťál je nutí k samostatnosti, rozhodnosti a přímému uvažování. Jejich intuici a víru v sebe podpoří modrý safír a ametyst. Tyrkys, jako ochránce bude stát na stráži a ukáže na každé špatné rozhodnutí. Zároveň jim najde jejich místo v životě. Jadeit jim poskytne pocit bezpečí a opál je naučí dát na intuici.

 

 

Každý z nás je nějaký, ať se narodil v jakémkoliv znamení. Planety, které jako sudičky stály při našem zrození, nám mohou pomoci s našimi slabými stránkami. A drahé kameny, jako malí kamarádi velkých planet, jsou malé střípky, které můžeme mít neustále u sebe. Mohou nám pomáhat a střežit naši životní cestu.

 

Podívejte se na Korálky z minerálů

nebo také bižuterní kameny

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení