FIMO HMOTA

Strana: 1 ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 12 další

p>Pronikněte do tajů modelovací hmoty podobné dobře známému moduritu, ze které lez tvořit nejrůznější předměty - od dekorací, přes ozdoby, až po složitější výrobky kombinující FIMO hmotu a další materiály.

Nabízíme vám ucelený sortiment modelovací hmoty FIMO složený z jednotlivých podkategorií dle typu hmoty. Najdete u nás FIMO professional, soft, kids, effect, classic, air a puppen, včetně kompletního příslušenství a doplňků. Kromě jednotlivých variant FIMO hmoty u nás zakoupíte i cenově výhodné sady.

Návody na tvoření z FIMO hmoty

Abychom vás inspirovali, pravidelně ve spolupráci s vybranými tvůrkyněmi zpracováváme návody na tvoření z FIMO hmoty - ty vám jsou volně k dispozici. Pokud si sami troufáte vytvořit vlastní návod s fotkami, budeme za něj rádi a navíc od nás získáte odměnu - více nazdete ZDE.

Tvoření s FIMO hmotou - ideální aktivita pro dospělé i děti

FIMO hmota a vše pro FIMO, profesionální příslušenství pro kreativní tvoření! Nabízíme jedinečné potřeby pro modelování. S námi můžete být kreativní i vy! Základ našeho sortimentu tvoří výrobky FIMO, především kvalitní modelovací hmota a praktické pomůcky. S FIMO hmotou se pracuje velmi jednoduše, funguje totiž na principu klasické modelíny. Vytvarujete si libovolný tvar a ten posléze necháte vypéct v troubě. Na závěr můžete výrobek nalakovat nebo přepudrovat, aby měl ten správný šmrnc.

Kompletní sortiment FIMO hmoty

S FIMO je modelování tak jednoduché a zvládne ho opravdu každý! K dostání je celá paleta barev a škála odstínů. Je jen na vás, které si vyberete. Na výběr máte menší i větší balení. Tím však naše nabídka ještě nekončí. Připravili jsme vám i další nezbytné potřeby pro modelování. Oblíbené jsou především vytlačovací formy FIMO. Modelování s nimi jde skvěle od ruky. Báječným pomocníkem při modelování jsou i metalické pudry, lesky a další modelovací potřeby jako řezáky a lepidla. Tyto potřeby pro modelování vám usnadní těžkou práci a zkrášlí vaše výtvory. Na výběr máte i z kompletních balíčků a sad, které jsou připraveny pro menší děti, školáky i pro opravdové profesionály. Hledáte-li radu, máme pro vás připraveny knížky o modelování. V neposlední řadě nabízíme produkty řady Aquasoft. Můžete si vybrat mezi několika balíčky pro kreativní modelování. Nabídka obsahuje i praktická vykrajovátka, se kterými vám modelování půjde hravě.

Proč je FIMO hmota tak populární

FIMO je jednou z nepopulárnějších modelovacích polymerových hmot, které lze na trhu sehnat. Její hlavní doménou je snadná zpracovatelnost, barevná stálost a především pevnost. Díky těmto vlastnostem se FIMO hmota stala nedílnou součástí vybavení mnoha kreativních duší, které našly zálibu v tvorbě šperků a nejrůznějších doplňků a ozdob.

Složení polymerové hmoty FIMO

 • Polyvinylchlorid
 • Gel
 • Pryskyřice
 • Barviva
 • Změkčovadla

Základní dělení modelovací hmoty FIMO

FIMO hmota je výrobcem (Staedtler) rozdělena do tří základních skupin, které se od sebe liší svými vlastnostmi, zpracováním a konečným vzhledem.

FIMO Classic

Nejširší řada polymerové hmoty FIMO, která obsahuje 24 různých barevných variant v malém 56 gramovém i velkém 350 gramovém balení. Charakteristickými vlastnostmi FIMO Classic je především barevná i tvarová stálost. Oproti ostatním řadám se však trošku hůře zpracovává – připravte se na poctivé hnětení. Určitě oceníte její „nemazlavost“, kterou oceníte zvláště v případě, že budete pracovat s příslušenstvím, jako jsou válečky či další FIMO nástroje.

FIMO Soft

Stejně jako první zmíněná je i FIMO Soft v prodeji celkem ve 24 barevných odstínech, které dokážou pokrýt veškeré vaše potřeby a nároky. Opět je dostupná v baleních o váze 56 a 350 gramů. Oproti FIMO Classic se snáze připravuje (rozpracovává), avšak o poznání více lepí. Budete-li tedy při tvoření používat váleček či jiné předměty, myslete na tuto vlastnost při svém výběru.

FIMO Effect

Jak již název napovídá, půjde o něco zvláštní – efektního. FIMO Effect se kromě 24 barevných variant prodává s 5 rozdílnými efekty, jež při tvoření určitě oceníte. Patří sem kamenný efekt (hmota má podobu kamene), dále metalíza, třpytivost a průsvitnost. Zcela unikátní je hmota s fosforeskujícím efektem.

Ostatní kategorie

Kromě výše uvedených základních variant vám nabízíme další řady FIMO hmoty, kterými jsou:

 • FIMO Professional – speciální řada pro velmi zkušené kreativce, kteří přesně vědí, co pro svoji náročnou práci potřebují. Nabízíme je v 85 a 350 gramáži, společně s profesionálními sadami a nástroji, usnadňujícími tvoření náročných předmětů.
 • FIMO kids – varianta FIMO hmoty, která je přímo určená dětem. Výrobce ji distribuuje v baleních o váze 42 gramů nebo v dětských sadách s více barevnými variantami hmoty. I v tomto případě u nás zakoupíte nástroje usnadňující tvoření – jejich použití navíc zvládnou děti samy.
 • FIMO Puppen – speciální řada FIMO hmoty, která je navržena pro jemnou modelářskou práci nejen pro tvorbu miniaturních loutek a panenek. Jde o extrémně hladkou a velmi stabilní variantu polymerové hmoty, kterou lze mísit s FIMO Soft i FIMO Classic

 

 1. KREATIVNÍ TVOŘENÍ
 2. MODELOVACÍ HMOTY
 3. FIMO

© 2019 ceske-KORALKY.cz, Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.