FIMO HMOTA

 

Pronikněte do tajů modelovací hmoty podobné dobře známému moduritu, ze které lez tvořit nejrůznější předměty - od dekorací, přes ozdoby, až po složitější výrobky kombinující FIMO hmotu a další materiály.

Nabízíme vám ucelený sortiment modelovací hmoty FIMO složený z jednotlivých podkategorií dle typu hmoty. Najdete u nás FIMO professional, soft, kids, effect, classic, air a puppen, včetně kompletního příslušenství a doplňků. Kromě jednotlivých variant FIMO hmoty u nás zakoupíte i cenově výhodné sady.

Návody na tvoření z FIMO hmoty

Abychom vás inspirovali, pravidelně ve spolupráci s vybranými tvůrkyněmi zpracováváme návody na tvoření z FIMO hmoty - ty vám jsou volně k dispozici. Pokud si sami troufáte vytvořit vlastní návod s fotkami, budeme za něj rádi a navíc od nás získáte odměnu - více nazdete ZDE.

Tvoření s FIMO hmotou - ideální aktivita pro dospělé i děti

FIMO hmota a vše pro FIMO, profesionální příslušenství pro kreativní tvoření! Nabízíme jedinečné potřeby pro modelování. S námi můžete být kreativní i vy! Základ našeho sortimentu tvoří výrobky FIMO, především kvalitní modelovací hmota a praktické pomůcky. S FIMO hmotou se pracuje velmi jednoduše, funguje totiž na principu klasické modelíny. Vytvarujete si libovolný tvar a ten posléze necháte vypéct v troubě. Na závěr můžete výrobek nalakovat nebo přepudrovat, aby měl ten správný šmrnc.

Kompletní sortiment FIMO hmoty

S FIMO je modelování tak jednoduché a zvládne ho opravdu každý! K dostání je celá paleta barev a škála odstínů. Je jen na vás, které si vyberete. Na výběr máte menší i větší balení. Tím však naše nabídka ještě nekončí. Připravili jsme vám i další nezbytné potřeby pro modelování. Oblíbené jsou především vytlačovací formy FIMO. Modelování s nimi jde skvěle od ruky. Báječným pomocníkem při modelování jsou i metalické pudry, lesky a další modelovací potřeby jako řezáky a lepidla. Tyto potřeby pro modelování vám usnadní těžkou práci a zkrášlí vaše výtvory. Na výběr máte i z kompletních balíčků a sad, které jsou připraveny pro menší děti, školáky i pro opravdové profesionály. Hledáte-li radu, máme pro vás připraveny knížky o modelování. V neposlední řadě nabízíme produkty řady Aquasoft. Můžete si vybrat mezi několika balíčky pro kreativní modelování. Nabídka obsahuje i praktická vykrajovátka, se kterými vám modelování půjde hravě.

Proč je FIMO hmota tak populární

FIMO je jednou z nepopulárnějších modelovacích polymerových hmot, které lze na trhu sehnat. Její hlavní doménou je snadná zpracovatelnost, barevná stálost a především pevnost. Díky těmto vlastnostem se FIMO hmota stala nedílnou součástí vybavení mnoha kreativních duší, které našly zálibu v tvorbě šperků a nejrůznějších doplňků a ozdob.

 

Složení polymerové hmoty FIMO

  • Polyvinylchlorid
  • Gel
  • Pryskyřice
  • Barviva
  • Změkčovadla

Základní dělení modelovací hmoty FIMO

FIMO hmota je výrobcem (Staedtler) rozdělena do tří základních skupin, které se od sebe liší svými vlastnostmi, zpracováním a konečným vzhledem.

FIMO Classic

Nejširší řada polymerové hmoty FIMO, která obsahuje 24 různých barevných variant v malém 56 gramovém i velkém 350 gramovém balení. Charakteristickými vlastnostmi FIMO Classic je především barevná i tvarová stálost. Oproti ostatním řadám se však trošku hůře zpracovává – připravte se na poctivé hnětení. Určitě oceníte její „nemazlavost“, kterou oceníte zvláště v případě, že budete pracovat s příslušenstvím, jako jsou válečky či další FIMO nástroje.

FIMO Soft

Stejně jako první zmíněná je i FIMO Soft v prodeji celkem ve 24 barevných odstínech, které dokážou pokrýt veškeré vaše potřeby a nároky. Opět je dostupná v baleních o váze 56 a 350 gramů. Oproti FIMO Classic se snáze připravuje (rozpracovává), avšak o poznání více lepí. Budete-li tedy při tvoření používat váleček či jiné předměty, myslete na tuto vlastnost při svém výběru.

FIMO Effect

Jak již název napovídá, půjde o něco zvláštní – efektního. FIMO Effect se kromě 24 barevných variant prodává s 5 rozdílnými efekty, jež při tvoření určitě oceníte. Patří sem kamenný efekt (hmota má podobu kamene), dále metalíza, třpytivost a průsvitnost. Zcela unikátní je hmota s fosforeskujícím efektem.

Ostatní kategorie

Kromě výše uvedených základních variant vám nabízíme další řady FIMO hmoty, kterými jsou:

  • FIMO Professional – speciální řada pro velmi zkušené kreativce, kteří přesně vědí, co pro svoji náročnou práci potřebují. Nabízíme je v 85 a 350 gramáži, společně s profesionálními sadami a nástroji, usnadňujícími tvoření náročných předmětů.
  • FIMO kids – varianta FIMO hmoty, která je přímo určená dětem. Výrobce ji distribuuje v baleních o váze 42 gramů nebo v dětských sadách s více barevnými variantami hmoty. I v tomto případě u nás zakoupíte nástroje usnadňující tvoření – jejich použití navíc zvládnou děti samy.
  • FIMO Puppen – speciální řada FIMO hmoty, která je navržena pro jemnou modelářskou práci nejen pro tvorbu miniaturních loutek a panenek. Jde o extrémně hladkou a velmi stabilní variantu polymerové hmoty, kterou lze mísit s FIMO Soft i FIMO Classic

 

 

Stránka 1 z 13 - 308 položek celkem
8023 C8 1P
Tip
279 Kč
19235
8020 T80
Tip
19234
8020 T10
Tip
19230
FIMO silikonová forma andílci
219 Kč
12389B
FIMO vytlačovací forma ornamenty
FIMO vytlačovací forma ornamenty
Momentálně nedostupné
128 Kč
6964
FIMO vytlačovací forma dovolená
128 Kč
6965
FIMO vytlačovací forma vánoce
128 Kč
6966
FIMO vytlačovací forma oslava
128 Kč
6967
FIMO vytlačovací forma dítě
128 Kč
6968
FIMO vytlačovací forma abeceda
FIMO vytlačovací forma abeceda
Momentálně nedostupné
128 Kč
6969
FIMO silikonová forma ovoce
219 Kč
7335
FIMO vytlačovací forma srdce
129 Kč
15189
FIMO silikonová forma znamení zvěrokruhu
219 Kč
12476
FIMO silikonová forma vánoce
219 Kč
13074
FIMO silikonová forma vánoční dekorace 7136
FIMO silikonová forma mořské mušle
219 Kč
7137
FIMO silikonová forma FUNNY ANIMALS
219 Kč
7138
FIMO silikonová forma jaro
219 Kč
7278
FIMO silikonová forma little bears
FIMO silikonová forma little bears
Momentálně nedostupné
219 Kč
7332
FIMO silikonová forma růže
219 Kč
7334
Nahoru
Další produkty

Vlastní výroba komponentů a korálků

2000 výdejních míst na každém rohu

Expresní doručení do 24hod

Doprava zdarma od 999 Kč

Množstevní slevy bonusy a dárky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení