Kameny a korálky PRECIOSA® & LŮŽKA

Kde se vzaly, tu se vzaly korálky Preciosa

Abychom dokázali popsat tradici, která se snoubí s modernou v jedinečných výrobcích společnosti PRECIOSA, musíme začít dříve, než v den zapsání této firmy do obchodních rejstříků. Musíme jít mnohem hlouběji. Až do 16. Století, konkrétně do severních Čech, na Turnovsko a Jablonecko.

 

Právě zde se totiž tehdy začaly brousit drahokamy a polodrahokamy nalezené na Kozákově, Ještědském hřebeni či v jizerských horách. Jelikož však poptávka převyšovala nabídku, podnikaví lidé do našich končin začali přivážet skleněné výrobky, které se staly prvními náhradami pravých drahých kamenů. O tom, že výroba skleněné bižuterie rychle zdomácněla, svědčí i Bratrstvo kunstu štajšnajdrovskéh sdružující výrobce broušených skleněných kamenů, které vzniklo během 18. století.

 

Moderní dějiny korálků Preciosa

Preciosa byla jako značka poprvé zapsána na úřední listinu v roce 1915 – tím navázala na dlouholetou tradici výroby bižuterie ve svém regionu. Po všech peripetiích se značka dokázala otřepat i z druhé světové války a díky spojení několika menších firem mohla pokračovat i po roce 1948.

 

Díky tomu, že se Preciosa věnuje nejen výrobě, ale také vývoji nových a nových perlí a korálků, dnes dokáže konkurovat firmám po celém světě. Korálky, které Preciosa produkuje, jsou velmi populární v České republice i například v zámoří. Aktuální nabídka firmy Preciosa čítá desítky produktů mnoha tvarů a barev, včetně registrovaných ochranných značek, které u nikoho jiného nekoupíte.

  1. PRECIOSA® & LŮŽKA

© 2019 ceske-KORALKY.cz, Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.