Jantarové korálky pro děti a miminka

Jantarové korálky pro děti se vyrábějí z jantaru, kterému se přisuzují léčivé a uklidňující účinky. Jantar se zahřeje lidským teplem při doteku s pokožkou, a poté uvolňuje éterické oleje, které mají blahodárné účinky na lidský organismus. 

 

Jaké jsou účinky jantarových korálků?

Jantar pomáhá navodit vnitřní rovnováhu a dobrou náladu dětí i miminek. Další účinky jantarových korálků jsou následující: 

  • působí protizánětlivě, 
  • zklidňují, 
  • pomáhají zlepšovat koncentraci, 
  • tlumí bolest, 
  • zklidňují podrážděnou pokožku, 
  • napomáhají při nachlazení a únavě. 

 

Jantarové korálky pro miminka na zuby

Korálky s jantary se používají jako tlumení bolesti při růstu zubů miminek. Jantar má také protizánětlivé a analgetické účinky. V minulosti se jantarový prášek používal pří léčení špatně se hojících ran. 

Miminkám při růstu zubů korálky pomáhají proti horečce a bolesti při prořezávání zoubků. Korálky jsou většinou opatřeny šroubovacím závitem, takže se samy neotevřou. Korálky pro děti do 3 let jsou ale na rozhodnutí každého dospělého a na jeho zodpovědnosti. 

 

Jantarové korálky na spaní

S korálky je možné i spát, je to ale na uvážení každého dospělého. Pokud vám to ale nevyhovuje, můžete je dítěti na spaní sundávat. Je pravdou, že obecně se doporučuje, aby miminka i děti do 3 let měly korálky pouze v přítomnosti dospělého. 

 

Jantarové korálky na koupání

Korálky můžete dítěti nechat i doma na koupání. Dejte si ale pozor, aby korálky nebyly příliš často v kontaktu s tělovou kosmetikou, aby se neponičily. Naopak do bazénu korálky sundávejte, chlór je pro jantar velmi škodlivý. 

 

Kde se mohou korálky nosit? 

Asi nejčastěji se pořizují jantarové korálky dětem, které je nosí na krku. Korálky by neměly být příliš dlouhé a měly by se dotýkat dětské pokožky, aby fungovalo uvolňování éterických olejů. Další variantou je, aby dítě nosilo korálky na ruce nebo na noze. Na noze je navíc možné korálky schovat pod ponožku.

 

Na co si dát pozor? 

Dítě nesmí jantarové korálky okusovat, jedná se o měkký materiál, který se snadno poničí. Pokud by dítě korálek rozkouslo a kousek snědlo, žaludeční šťávy si s ním poradí. Korálky by měly dítěti být zkrátka tak akorát, aby je nemohl dát do pusy.