Foukané korálky

Foukané korálky patří mezi nejkřehčí druhy korálek a komponentů. Oproti lisovaným korálkům, jak už sám název napovídá, nejsou korálky lisovány ve formách (tak jako mačkané korálky), nýbrž foukány nad plamenem ze skleněné duté trubičky. Od technologie výroby se odvíjí nejenom jejich specifická křehkost, ale také o něco vyšší cena, která je však vyvážena opravdovou kvalitou.

Od foukání po formičky

Dřívější doby neumožňovaly díky tehdy dostupným technologiím možnost vyrábět korálky ve větším množství. Bylo nutné je každou jednotlivě vyfoukat z nahřáté trubičky a poté kleštěmi „střihnout“. Dnes se však již tento časově náročný postup nepoužívá (pokud nejde o zakázkovou výrobu). Nahradily jej nejprve menší jednouché formičky a dnes byste se ve sklárnách setkali klidně i s formami pro 60 a více korálků.

Po vyfoukání korálku však jeho cesta na váš krk nekončí. Ještě musí projít důležitou fází broušení a leštění – až ta mu dodá potřebný lesk, který se od něj očekává. Takto opracovaný korálek již může zamířit do prodeje. Často se však ještě dále obrušuje či jinak povrchově upravuje. Díky tomu máte na výběr takové množství, jako například u nás.

Kam s foukanými korálky

Díky své křehkosti a nízké váze se foukané korálky náramně hodí jako centrální prvek náhrdelníků nebo ještě lépe do náušnic. Naopak za nevhodné je považujeme pro výrobu náramků či jiných šperků, které pravidelně přicházejí do kontaktu s okolím – hrozí okamžité rozbití.

  1. KORÁLKY
  2. Foukané korálky

© 2019 ceske-KORALKY.cz, Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.