Fimo lžička s kravičkou

Budeme potřebovat:

 

  • Bílou polymerovou hmotu (premo nebo fimo hmotu)
  • Další barvy dle vyobrazení
  • Lžičku s širším koncem (např. Ikea)
  • Jako další pomůcky vám stačí ostrý nožík (na odřezávání), něco špičatého (párátko, drátek, jehla)

Potřeby pro tvoření z fimo hmoty

Tip! Pokud nechcete mít v polymerové hmotě otisky prstů, použijte při modelování latexovou rukavici. Časem, s troškou cviku, zvládnete v rukavici i drobné detaily.

Postup na výrobu lžičky z FIMO hmoty

Bílou hmotu si dobře propracujeme (nejlépe na nudlovacím strojku), aby se při překládání hmota nelámala. Vyválíme si plát cca 2 mm tlustý a položíme jej na lžičku. Otočíme na rubovou stranu, uhladíme, aby hmota dobře na lžičku přilnula. Z jedné strany přehneme přes hranu lžičky a taktéž pořádně přihladíme. Seřízneme do roviny a zároveň seřízneme i vrchní část tak, aby přesahovala cca 3mm.

    

Totéž uděláme na druhé straně – pořádně přihladíme hranu, zapracujeme vršek a spojíme do ztracena obě poloviny hmoty.

Připravíme si bílou kuličku – hlavu, z malého množství fialkové – placičku, z černé (hnědé, jakékoliv barvy) si prsty vytvarujeme nepravidelné tenké placičky – flíčky a dvě kapky jako uši.

    

Tip! Mezi jednotlivými barvami si vždy očistěte ruce, abyste si barvu neumazali. Pokud se vám nebude chtít běhat pokaždé k umyvadlu, stejnou službu vám udělají vlhčené ubrousky pro děti.


Fialovou placičku si zaválíme do bílé kuličky, vytvarujeme válec a přitiskneme na lžičku. Špičatým nástrojem uděláme pusinku a nozdry. Připevníme fleky a uši. Dle obrázku si připravíme další drobné kuličky a placky a kravičku zkompletujeme.

    

Hotovou lžičku položíme na plech s pečícím papírem a zapékáme dle doporučení na hmotě. (Fimo hmota 110 stupňů max. 30 minut, Premo na 130 stupňů cca 25minut). Není vhodné tuto dobu překračovat a polymerovou hmotu přepalovat. Nezapékejte polymer v mikrovlnné troubě. Pozor! Po zapečení je hmota měkká a horká, ale stačí ji nechat vychladnout a opět ztvrdne.

Autorka: Dagmar Kakáčová

 

Fimo hmota sortiment

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení