Návod na háčkovaný náhrdelník a náramek – Korálovec

Tento náhrdelník jsem viděla na internetu ovšem uháčkovaný z rokajlu a mě napadlo, že z pohanky by vypadal více jako hadí kůže. Takže jsem si namalovala vlastní vzor, aby mi vycházel na pohanku, přidala zapínání hadí hlavu a Korálovec byl na světě stal se tak oblíbeným, že jsem jich uháčkovala již osm a ve dvou barvách. Návod je pro středně pokročilé.

 

Co budeme potřebovat? 

 

 

Jak na to?

Navlékneme si přízi do jehly big eye a navlečeme korálky dle schématu na začátku navlékneme 30 rokajl a to samé uděláme i na konci návleku (je to kvůli zapínání) na náramek stačí navléct schéma jednou na náhrdelník cca 45 cm dlouhý jednou a půl schématu.navod


Navlékáme z leva doprava.

 

navod


 
 
Když máme celý návlek na přízi, začneme háčkovat pevným okem na šest korálků.
Uděláme si základní očko poté jedno řetízkové oko bez korálku. Dále si stáhneme k háčku jeden korálek, zachytíme přízi za korálkem a provlékneme, takto uháčkujeme všech šest korálků.


 
Když máme uháčkováno šest korálků píchneme háčkem do oka bez korálků, které máme na začátku, zachytíme přízi a provlékneme, tím spojíme vše do kruhu. Píchneme háčkem pod první korálek mezi přízi a korálek. Korálek dáme doprava přes háček přízi musíme mít přes korálek zachytíme přízi za korálkem a provlékneme pod korálkem a okem co máme na háčku.


 
Všechny korálky uháčkujeme tímto stylem i pohanku.


Uháčkujeme celý návlek.


 
Na konci ustřihneme přízi a vytáhneme za očko, přízi zapošijeme.
Na část s rokajly dáme bižuterní lepidlo a nalepíme zapínání.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení