Návod na háčkovaný náhrdelník a náramek – Korálovec

Tento náhrdelník jsem viděla na internetu ovšem uháčkovaný z rokajlu a mě napadlo, že z pohanky by vypadal více jako hadí kůže. Takže jsem si namalovala vlastní vzor, aby mi vycházel na pohanku, přidala zapínání hadí hlavu a Korálovec byl na světě stal se tak oblíbeným, že jsem jich uháčkovala již osm a ve dvou barvách. Návod je pro středně pokročilé.

 

Co budeme potřebovat? 

 

 

Jak na to?

Navlékneme si přízi do jehly big eye a navlečeme korálky dle schématu na začátku navlékneme 30 rokajl a to samé uděláme i na konci návleku (je to kvůli zapínání) na náramek stačí navléct schéma jednou na náhrdelník cca 45 cm dlouhý jednou a půl schématu.navod


Navlékáme z leva doprava.

 

navod


 
 
Když máme celý návlek na přízi, začneme háčkovat pevným okem na šest korálků.
Uděláme si základní očko poté jedno řetízkové oko bez korálku. Dále si stáhneme k háčku jeden korálek, zachytíme přízi za korálkem a provlékneme, takto uháčkujeme všech šest korálků.


 
Když máme uháčkováno šest korálků píchneme háčkem do oka bez korálků, které máme na začátku, zachytíme přízi a provlékneme, tím spojíme vše do kruhu. Píchneme háčkem pod první korálek mezi přízi a korálek. Korálek dáme doprava přes háček přízi musíme mít přes korálek zachytíme přízi za korálkem a provlékneme pod korálkem a okem co máme na háčku.


 
Všechny korálky uháčkujeme tímto stylem i pohanku.


Uháčkujeme celý návlek.


 
Na konci ustřihneme přízi a vytáhneme za očko, přízi zapošijeme.
Na část s rokajly dáme bižuterní lepidlo a nalepíme zapínání.