Návod na výrobu brože

Akční sortiment korálků

Potřebný materiál

  • rokajl Toho 8/0 – 11/0 – 15/0 (od každé velikosti jedna barva),
  • Kamínek rivoli14 mm,
  • návlekový materiál – zde Superlon D,
  • perličková jehla a malý brožový můstek.


Protože ani tak kvalitní rokajl, jako je Toho, není vždy úplně stejný, doporučuji u velikosti 8/0 vybrat nějaký užší druh, abyste nemuseli moc improvizovat.

Typ použitého stehu je peyote, při kterém se korálky všívají do vzniklých mezer a na konci každé řady (až k ř. 9) nezapomínejte na step-up – přechod do nové řady následujícím korálkem.


1. řada: svažte si 4 rokajly 8/0 a nit protáhněte do následujícího rokajlu.2. řada:
do každé mezery všijte jeden rokajl, stále stejné velikosti.3. řada: nyní do každé mezery všijte korálky dva, bude jich tedy 8.4. řada: do každé mezery všijte jeden korálek.5.řada: stejná jako řada č. 4.6. řada: Teď budete přidávat 4 rokajly, celkem jich tedy bude 12. Dva korálky přidejte vždy do velké mezery.

 

7. řada: Do každé mezery všijte jeden rokajl, počet zůstává stejný. V tomto kroku už si k ušité části přiložte rivolku a lehce korálky stáhněte podle ní. Od této řady už rivolku držte u korálků stále.


8. řada: Nyní si vyměňte rokajl a tuto řadu ušijte rokajlem velikosti 11/0, do každé mezery všijte jeden rokajl, jejich počet je stále 12. Rivolka už by měla držet na místě.


9. řada: Opět si vyměňte rokajl za 15/0 a do každé mezery všijte střídavě jeden a dva rokajly – v této řadě můžete všívat rokajly i trochu jinak, podle potřeby, aby korálky hezky seděly.


10. řada: Teď už budete zdobit – začněte v řadě č. 6 a do mezer všívejte trojice korálků 11/0, 8/0 a 11/0.


11. řada: Do mezer v řadě č. 7 všijte trojice rokajlu 11/0.


12. řada: Nyní si nit protáhněte prostředním korálkem následující trojice a budete všívat rokajl 15/0 po čtveřicích vždy do prostředního (trčícího ? ) korálku 8/0 z ř. 10 a pak zase do prostředního korálku ř. 11.

  Teď už jen zbývá zapošít nit a k zadní straně přišít malý brožový můstek (doporučuji dodržet pořadí) – takto zašitá rivolka ovšem vypadá krásně i na krku, záleží jen na Vás. Hotovo! Budu velice potěšená, když se pochlubíte a pošlete mi obrázek Vašeho výrobku.

Autorka:  Marie – Mary’s – svět šperků

 

 Tvořte návody na korálkování