Návod na výrobu brože

Akční sortiment korálků

Potřebný materiál

  • rokajl Toho 8/0 – 11/0 – 15/0 (od každé velikosti jedna barva),
  • Kamínek rivoli14 mm,
  • návlekový materiál – zde Superlon D,
  • perličková jehla a malý brožový můstek.


Protože ani tak kvalitní rokajl, jako je Toho, není vždy úplně stejný, doporučuji u velikosti 8/0 vybrat nějaký užší druh, abyste nemuseli moc improvizovat.

Typ použitého stehu je peyote, při kterém se korálky všívají do vzniklých mezer a na konci každé řady (až k ř. 9) nezapomínejte na step-up – přechod do nové řady následujícím korálkem.


1. řada: svažte si 4 rokajly 8/0 a nit protáhněte do následujícího rokajlu.2. řada:
do každé mezery všijte jeden rokajl, stále stejné velikosti.3. řada: nyní do každé mezery všijte korálky dva, bude jich tedy 8.4. řada: do každé mezery všijte jeden korálek.5.řada: stejná jako řada č. 4.6. řada: Teď budete přidávat 4 rokajly, celkem jich tedy bude 12. Dva korálky přidejte vždy do velké mezery.

 

7. řada: Do každé mezery všijte jeden rokajl, počet zůstává stejný. V tomto kroku už si k ušité části přiložte rivolku a lehce korálky stáhněte podle ní. Od této řady už rivolku držte u korálků stále.


8. řada: Nyní si vyměňte rokajl a tuto řadu ušijte rokajlem velikosti 11/0, do každé mezery všijte jeden rokajl, jejich počet je stále 12. Rivolka už by měla držet na místě.


9. řada: Opět si vyměňte rokajl za 15/0 a do každé mezery všijte střídavě jeden a dva rokajly – v této řadě můžete všívat rokajly i trochu jinak, podle potřeby, aby korálky hezky seděly.


10. řada: Teď už budete zdobit – začněte v řadě č. 6 a do mezer všívejte trojice korálků 11/0, 8/0 a 11/0.


11. řada: Do mezer v řadě č. 7 všijte trojice rokajlu 11/0.


12. řada: Nyní si nit protáhněte prostředním korálkem následující trojice a budete všívat rokajl 15/0 po čtveřicích vždy do prostředního (trčícího ? ) korálku 8/0 z ř. 10 a pak zase do prostředního korálku ř. 11.

  Teď už jen zbývá zapošít nit a k zadní straně přišít malý brožový můstek (doporučuji dodržet pořadí) – takto zašitá rivolka ovšem vypadá krásně i na krku, záleží jen na Vás. Hotovo! Budu velice potěšená, když se pochlubíte a pošlete mi obrázek Vašeho výrobku.

Autorka:  Marie – Mary’s – svět šperků

 

 Tvořte návody na korálkování

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení