Návod na výrobu - Šitý andělíček

Návod na výrobu krásné dekorace na Vánoce nám poslala Eliška Břicháčková. Napsala k tomu: Andělíček mě napadl minulý rok před Vánoci, když teta chtěla většího andělíčka na stromeček. Andělíček je šitý a zvládne ho i začátečník.

 

Co budeme potřebovat? 

                             

Jak na to?

 

1. Začneme šitím sukýnky.


Sukýnka se skládá ze tří lístků (Ruské náušnice). Ustřihneme si 1,5 m nyma,  navlékneme jehlu a navlečeme si 14 bílých 1 zlatý a 1 bílý korálků dohromady 16 , korálky stáhneme doprostřed nitě a jehlu provlékneme čtvrtým korálkem(přeskočíme jeden bílý, jeden zlatý, jeden bílý)


  

 

2. Poté navlékneme nový korálek a píchneme jehlou ob korálek takto, šijeme až na konec (šijeme peyot stehem)


 


3. Když jsme došily, první řadu vracíme se zpět dolů opět ob korálek. Dole vynecháme poslední mezeru, kam má přijít korálek, navlékneme jeden zlatý a bílý korálek a píchneme do přechozího přišitého korálku a opět ob korálek nahoru při šití budou korálky hezky zapadat takže uvidíte, kam máte jehlou píchat.


 
4.Šijeme opět nahoru, když nám jehla vychází z horního korálku tak místo jednoho navlékneme bílý, zlatý a bílý jehlou se vracíme do prvního navlečeného bílého korálku a opět pokračujeme dolů.

5.Na konci opět vynecháme poslední dírku a navlečeme zlatý a bílý korálek , vracíme se před tím navlečeným korálkem.

nakonic
 
6. Šijeme tímto způsobem tak dlouho, dokud v horní řadě nemáme šest zlatých.
Ušily jsme poslední řadu kdy je nahoře zlatý korálek a vracíme se zpět tím, že místo zlatého a bílého všijeme dva zlaté a dále přišíváme také zlaté.


 
7. Otočíme a pokračujeme úplně stejným způsobem druhou stranu.


 
8. Když máme došito navlékneme na nit jeden zlatý korálek a druhý konec nitě provlékneme proti, utáhneme aby vznikl lístek , uděláme uzlík a konce nití zapošijeme.


  

9. Ušijeme si tři takovéto lístečky.

Navlékneme si novou nit cca 1m provlékneme ji zlatým korálkem který jsem přidávaly jako poslední u všech lístečků utáhneme a uděláme uzlík , poté přejedeme jehlou do horních zlatých korálku . (první dva)

 

10. Poté si navlečeme 6mm voskovanou perly a provlíkneme do druhých zlatých .

   

11. Poté našijeme perly mezi lístečky. Našijeme jich šest poté všechny perle několikrát prošijeme a cestou postupně uzlíkujeme ,zbytek nitě odstřihneme.


 
12. Vezmeme keltovací jehlu a navlékneme si 8mm perly. Provlékneme jehlu zespodu sukénkou.

 

13.Dále navlékneme na keltovací jehlu nad sukýnku 8 mm perly, 6mm , křidélka, 10mm perly, kaplík , ucvakneme štípacími kleštěmi jehlu a stočíme do očka.

Andílka máme hotového.

Můžete udělat Andílka i v jiných barvách.