Drátkování - návody a jak začít?

Máme pro vás kupu návodů na drátkování. K tomu také tipy a rady, jak začít s drátkováním. Nebojte si rozšířit obzory, uvidíte, že je to tak snadné...

 

Návod na drátkování - úvod

 

Návod na drátkování - výroba slzy

Návod na drátkování - výroba labutě

Návod na drátkování - drátkování kolem láhvičky

 

Jak začít s drátkováním?

Jste kreativec tělem i duší a hledáte další zábavné naplnění volného času? Nebo jen nevíte co s neposednými prsty a rádi byste vyzkoušeli svou šikovnost, tvořivost i fantazii? Objevte drátkování! Techniku, kterou ženy a dívky milují, ale zapovězena není ani pánům!

 

Drátkování – to je kreativní tvoření bez hranic

Ať už drátkování nebo drátování, jedná se o velmi nápaditou techniku, při které můžete maximálně popustit uzdu své fantazii a potrénovat prsty v šikovnosti i trpělivosti. Při drátkování se využívají jak nejrůznější techniky, tak i různé druhy a typy drátků, včetně rozličných tlouštěk, o barvách ani nemluvě.

Nejvíce je drátkování typické výrobou originálních a jedinečných šperků, ale také dekorací, které svou dech beroucí myšlenkou skvostně ozdobí nejen váš příbytek. Drátkování je velmi oblíbené nejen pro svou atraktivitu a radost z tvoření, ale především také pro svou nenáročnost - jak na prostor, tak i na vybavení.

 

Jak na to aneb něčím se začít musí!

Určitě vás mile překvapí, že k drátkování potřebujete pouze pracovní stůl, dobré osvětlení, drátky a pár druhů kleští. Do začátků vám postačí drát měděný, klidně zbytek ze starého či nevyužitého elektrozařízení – alespoň vám nebude líto, když se vám dílo nepodaří a drátek budete muset vyhodit.

Chybami se totiž člověk učí a zdokonaluje, a tak když získáte potřebný grif, můžete směle vyrazit na nákup do železářství či přímo potřeb pro kreativce a kutily. Tam vám budou oči přecházet z rozmanitých délek, barev a tlouštěk rozličných drátků. Rozhodně však na nich nešetřete, obzvláště pustíte-li se do výroby skutečného šperku, prstýnku, náramku či dekorace.

Nekvalitní drátky ztrácejí vlivem zubu času na své kráse a výsledný výrobek by se časem znehodnotil. Co se týká kleští, hodit se vám budou klasické štípačky, ketlovací kleště ploché i kulaté. Časem možná přijdete i na další pomůcky, které by se vám mohly hodit a nebude je problém dokoupit.

 

Než se pustíte do prvních pokusů

Je rozhodně dobré, pustit se do drátkování s nadšením, velkou trpělivostí i pokorou. Než se pustíte do výroby prvního šperku či dekorace, nebojte se inspirovat u ostatních. Možná máte kamarádku, která už má s drátkováním zkušenosti, pokud ne, pak vám skvěle poslouží všemocný internet.

Na internetu najdete jak drátkovací návody pro začátečníky, tak i inspirace jakou knihu si pořídit či do jakého kurzu drátkování se zapsat. Časem získáte grif i odhad, který drátek je na co dobrý a o nápady jistě také nebude nouze. A možná k drátkování přivedete své kamarádky či rodinu.

Drátkování je totiž technika, která je vhodná pro děti, dospělé i seniory – stačí mít jen chuť začít. Vyrábět můžete dekorace, šperky, ale můžete i vdechnout obyčejným předmětům neobyčejný příběh. A takový drátkovaný dárek pro radost či od srdce, vlastnoručně vyrobený, to je dárek s velkým D.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení