Kumihimo - pletení šňůr

Kumihimo je téměř 2 000 let stará technika splétání šňůr, která, jak její název napovídá, pochází z Asie, konkrétně z Číny. Svůj původ má mezi samuraji, kteří si splétáním krátili dlouhé chvíle a tvořili z nejrůznějších látek doplňky k běžným oděvům i svému brnění. Dnes je kumihimo celosvětově rozšířená technika výroby náramků, přívěsků a dalších ozdob nejen pro lidi, ale často i pro čtyřnohé mazlíčky.
 
výrobky z kumihimo  produkt kumihimo
Zdroj: janbuday.com,deviantart.com
 

Princip techniky kumihimo

Ke splétání se tradičně používá stav, který může mýt hned několik podob. Stav umožňuje pro splétání šňůr použít obě ruce a udržet si v jednotlivých šňůrách velmi důležitý pořádek. Jednotlivé stavy se od sebe liší především velikostí a tvarem – záleží co má z vašeho splétání vzniknout. Nejčastějším typem stavu je dřevěné nebo papírové kolo, kterému se říká marudai, které vidíte i na obrázku. Popularitu stavu marudai dlouhodobě zajišťuje jeho nenáročnost na zkušenosti.
 
kumihimo papírový stav  dřevěný stav na kumihimo
Zdroj: joscolace.com.au, forumsamerica.com
 
Nejjednodušší šňůry se pletou ze 4 nebo 8 pramenů bez ohledu na tvar šňůry. Setkat se můžete s trojúhelníky, plochými šňůrami, ovály i obdélníky. Výjimkou nejsou ani šňůry duté.

Spletejte pomocí kumihimo i vy

Splétání technikou kumihimo je velká zábava a ani nestojí moc peněz. Vhodné hedvábné šňůry u nás koupíte v mnoha barvách a různých tloušťkách velmi levně. Na internetu navíc najdete mnoho videonávodů úplně zdarma – nemusíte tak chodit na žádné placené kurzy. Tvořit můžete pěkně v teple a pohodlí svého domova.
 
Návody na kumihimo najdete na  Youtube.com
 
Kumihimo hedvábná šňůra hedvábná šňůra pro kumihimo  hedvábná šňůrahedvábná šňůra pro kumihimo černá  
Hedvábné šňůry z naší nabídky (ukázka)
 
 
Vyzkoušejte kumihimo i vy. Splétejte šňůry a šňůrky a tvořte z nich nevšední šperky a ozdoby. Své výtvory pak můžete snadno zkombinovat s nejrůznějšími korálky, které produktu dodají na atraktivitě. 
 
Sortiment pro kumihimo

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení