Tip na akci: Veletrh kreativních technik Kreativ Soběslav

Již několik let se v jihočeské Soběslavi koná malý veletrh kreativních technik. Nese název Kreativ Soběslav a pořádá se dvakrát ročně – na přelomu zimy a jara (téma Velikonoce a jaro) a na podzim (téma Vánoce a zima).

 

Nikam nespěchejte, zastavte se na chvíli

Na první Kreativ Soběslav se mohli příznivci tvoření vypravit již v roce 2012, od té doby se koná pravidelně a loni na podzim proběhl již 16. v pořadí. Díky bohatému programu a vhodnému načasování před svátky se na každou akci přijde podívat několik tisíc lidí.

Za Kreativem stojí Michaela Oubramová Radová a Martina Šimonová a jejich hlavním cílem je rozšířit mezi lidi zajímavé kreativní techniky, seznámit je s novými postupy a zároveň jim umožnit nakoupit si nejen potřebný materiál, ale i hotové výrobky jiných šikovných lidí. K čemu by to ale bylo, kdyby se návštěvník pořád někam jenom hnal? Myšlenkou veletrhu je mj. i přimět návštěvníky, aby se v hektické době plné stresu zastavili a užili si chvíli klidu.

 

Workshopy, tvořivé dílny i prodej materiálu

Na Kreativu pravidelně potkáte více než 50 vystavovatelů, kteří představují svou práci a širokou škálou kreativních technik. Někteří jen prodávají, mnoho z nich však pořádá své tvořivé dílny a workshopy, které zdaleka nejsou určeny pouze dětem.

Co můžete čekat? Pokaždé něco trochu jiného, v posledních letech to např. byl pedig, přírodní kosmetika, bylinné produkty, cukrářské výrobky, dřevěné výrobky a výřezy z překližky, práce se sklem, korálky a komponenty pro tvorbu bižuterie, šité šperky, drátkování, paličkování, různé postupy pletení, kreslení a barvení všeho druhu, květiny a květinové dekorace, decoupage (ubrousková technika), výroba barefoot obuvi a mnoho dalšího.

 

Česká móda a Fler Fashion

Mezi vystavovateli se samozřejmě také najdou prodejní stánky s dámskou či dětskou módou a různými šitými doplňky do domácnosti. Módní návrháři, krejčí a autoři různých módních doplňků mezi kreativce bezesporu patří. Velká koncentrace takových lidí je na Fleru a v rámci Kreativu se pravidelně koná módní přehlídka jako součást doprovodného programu.

 

Kdy a kam na kreativní veletrh

Příští, jarně-velikonoční, Kreativ se bude konat v pátek 13. a sobotu 14. března 2020 již tradičně v kulturním domě v Soběslavi (Jirsíkova 34). Vstupné se pohybuje okolo 50 Kč pro dospělého a 10 Kč pro důchodce. Děti mají vstup zdarma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení