Tip na výlet: Industrial Gallery

Toužíte po něčem novém a neotřelém? Díla klasických autorů jako je Picasso nebo Monet vám připadají neaktuální a toužíte po něčem novém, originálním, odrážejícím dnešní dobu? Chcete zažít, jaké to je cítit se opět živě ve víru města prostřednictvím uměleckých děl mladých a současných umělců? Nebo vás lákají umělecké večery s dobrým jídlem a živou hudbou? Pojďme se nyní společně podívat, co všechno  a mnohem víc se skrývá za Industrial Gallery.

 


Ostrava čerpá ze své železné krásy a klade otázky

Industrial Gallery je nevšedním místem nacházejícím se v srdci severní Moravy-Ostravě. Z toho vyplývá i to, jak se snaží na člověka zapůsobit-jako současná, činná, neotřelá, moderní-taková, jaká se snaží mladá Ostrava být. Výstavy umělců se snaží klást důraz na současnost a kvalitu. Galerie se snaží ukázat obraz surové Ostravy a člověka v materiálním světě v podobě děl ze železa, materiálních obrazů, živých obrazů, které nutí člověka zamyslet se nad podstatou našeho světa, materiálností, současnými otázkami a dalším.

 


Umění je diskuze

Dávno je doba, kdy se člověk chodil do galerií a muzeí koukat na pěkné obrázky a mohl si tak maximálně myslet, o čem dílo hovoří. Galerie otevřeně komunikuje a nabízí dialog mezi umělcem a veřejností. Ptejte se, poznávejte, setkejte se s autory a učte se. Umění není věcí pasivní. Navíc pokud si při objevování světa umění budete moct dát sklenku dobrého vína nebo ochutnat zajímavá jídla, bude to poznávání ještě o něco příjemnější. Workshopy, setkání s autory nebo kurátorské výklady totiž probíhají v jedinečné kavárně vedle galerie-kavárna je stylizována do období první republiky a zajímavě tak dokresluje atmosféru setkání.

 

Jak už bylo zmíněno, galerie se nachází v Ostravě, není proto divu, že některé z happeningů se odehrávají i ve Vítkovických slévárnách. Výstava tak dostává úplně jiný nádech. Ostrava se své historie nebojí, čerpá z ní a umělecky ji ztvárňuje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení