Tip na víkend: navštivte Muzeum vltavínů

Často slyšíme, že muzeum skrývá klenoty. Máme na mysli, že rozhodně stojí za naši návštěvu a že budeme obdivovat předměty z cenných sbírek. Co ale navštívit muzeum, které ukrývá opravdové klenoty? Klenoty, které jinde na světě nepotkáte. Vltavíny!

 

Hlavně hravě

Muzeum opravdu nemusí být jen nudným místem, kde jsou v nejrůznějších policích seřazeny předměty s malou popiskou. Muzeum Vltavínů vás v nádherných prostorách přesvědčí o tom, že o historii a vlastnostech unikátního klenotu se můžete dozvědět vše formou zábavné hry. Jakmile se v úvodním filmu dozvíte, jakou vzácnost skrývají naleziště v naší zemi, hned si budete prohlížet krásně nasvícené drahokamy nejrůznějších tvarů se zatajeným dechem. Ano, budete se dívat na drahokam, který je světový unikát!

Zdroj:.vltaviny.cz

 

Vltavín, krasavec, co má miliony let

Expozice vám představí celý příběh klenotu, který se k nám dostal z Bavorska před více než čtrnácti miliony let. Že se bude jednat o výklad, který je určený jen odborníkům? Rozhodně ne! Muzeum představuje Vltavíny hravou a zajímavou formou. Potkáte celou řadu interaktivních prvků, které upoutají pozornost nejen dětí, ale i dospělých. Dozvíte se, že za vznik Vltavínů vděčíme dopadu meteoritu, který vyhloubil kráter přes dvacet kilometrů velký a kilometr hluboký. Takový kráter si v muzeu můžete virtuálně prohlédnout! Že mohla srážka vesmírného tělesa se Zemí dopadnout mnohem hůře? Jistě ano. Chcete vědět jak? I na tohle naleznete v muzeu odpověď.

Zdroj:.vltaviny.cz

 

Meteorit ve vašich rukou

V celé řadě filmů jsme viděli, co by se mohlo stát při srážce Země s meteoritem. Jistě úchvatné scény už jen na pohled. Ale proč nejít ještě dál? V muzeu Vltavínů vám to umožní! Budete to vy a pohyb vašich paží, kdo ovládá dopad meteoritu na naši planetu. Chcete vidět, co se stane dál? Tak neváhejte navštívit expozici muzea.

 

Prohlídka muzea bude bavit rodiny s dětmi, sběratele i školní třídy. Přijďte se přesvědčit!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení