Návod na FIMO: Kapřík pro děti

Chyť si svého kapříka - v dnešním návodu si ukážeme jak vyrobit zábavnou hračku pro děti.
 

Co budeme k tvoření potřebovat

  • polymerovou hmotu (třeba FIMO)
  • drát
  • magnetky (použila jsem neodymové)
  • provázek
  • dřevěnou tyčku na udici

Návod na výrobu kapříků z FIMO

Připravíme si jednu velkou kuličku v barvě rybky a ploutev. Spoustu různě velkých puntíků, dvě bílé a černé kuličky na oči. Ploutev připevníme ke kuličce a vyhladíme spoj. Můžeme použít třeba párátko.
   
Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok první  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok druhý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok třetí  
 
Vezmeme magnet a zatlačíme jej na místo, kde bude pusa. Růžovou nebo červenou hmotou obroubíme a zploštíme o podložku, aby nebyl okraj příliš mohutný, zároveň tím magnet zajistíme proti vypadnutí. Přiděláme oči.
 
Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok čtvrtý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok pátý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok šestý
   
Z kontrastní barvy přiděláme kuličky a z kousku drátu si uděláme očko, které zapracujeme na temeno hlavy. Zajistíme další kuličkou. Vše se pečením zpevní a drátek nevypadne. Dozdobíme ocasní ploutev.
 
Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok sedmý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok osmý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok devátý
   
Připravíme si další magnet a růžovou hmotu. Vyválíme hada, který bude na jedné straně širší.
 
Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok desátý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok jedenáctý
   
Na širší stranu vmáčkneme magnet, žížale uděláme uzlík a do ocasu díru. Zde se přiváže po vypečení provázek s udicí nebo připevní háček z drátu.
 
Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok dvanáctý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok třináctý
   
Žížale přiděláme oči a proužky. Vše zploštíme o podložku, aby na sebe magnety pěkně doléhaly. Nezapomeňte před vložením magnetů zjistit, které strany magnetu se k sobě přitahují, aby Vám žížala kapříky neodpuzovala J. Neodymové magnety jsou velice silné. Pečením ztratí část své magnetické schopnosti, ale v tomto případě je to výhodou – jinak od sebe nejdou rybky téměř oddělit. Upečeme dle návodu na vaší polymerové hmotě – v tomto případě fimo na 110 stupňů/30 minut.
 
Kapříci mají jak magnety, tak očko – doporučuji udělat dvě udice – jednu s kovovým háčkem a jednu s přivázanou žížalou. Větší děti si pak mohou zkoušet svou zručnost a trpělivost lovením rybek na háček za očko a menší děti budou mít radost, když uloví rybku na magnetek.
 
Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok čtrnáctý  Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok patnáctý    Návod na FIMO: Kapřík pro děti - krok šestnáctý
 
Příjemnou zábavu přeje Kakou J. a České korálky
   
 

Fimo hmota sortiment

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení