Barevné náušnice s využitím Rokajlu

Akční sortiment korálků

Materiál potřebný ke korálkováníco bude ke korálkování potřeba?

  • 2 kaplíky, 2 afroháčky, 2 ketlovací nýty
  • 2 korálky fialové barvy (průměr 6 mm)
  • dvoudírkový rokajl Superduo (fialový a zelený)
  • černý rokajl velikosti 11/0
  • 8 černých slziček

Pracovní postup

Navlečte střídavě 1 korálek Superduo fialové barvy a jeden černý rokajl (od každého druhu čtyři kusy). Těchto osm korálků posuňte asi 40 centimetrů od konce nitě a svažte do kroužku.

návod na korálková ní - náušnice se superduo

Provlečte nit do horní dírky nejbližšího Superdua, navlékněte na nit korálek Superduo zelené barvy, jeden černý rokajl, opět zelené Superduo a provlečte horní dírkou následujícího fialového Superdua z předchozí řady. Takto v korálkování pokračujte i v ostatních mezerách.

náušnice z rokajlu

Provlečte nit dolní a poté i horní dírkou prvního zeleného Superdua z předchozí řady, tímto započnete další řadu, ve které do každé mezery přidáte jedno fialové Superduo. Pořádně utáhněte, aby se vám začal tvořit zakulacený tvar náušnice.

návod na výrobu náušnic

Další řadu uděláte stejným způsobem s rozdílem, že mezi fialová Superdua budete dávat zelená Superdua.

náušnice ze superdua

Provlečte nit dolní a poté i horní dírkou prvního zeleného Superdua z předchozí řady, tímto započnete další řadu, kde budete dávat do jedné mezery černý rokajl a do další fialové Superduo tak, aby vznikly na náušnici čtyři sloupce po třech fialových Superduech.

postup pro tvorbu náušnic z rokajlu

Provlečte nit dolní a poté i horní dírkou prvního fialového Superdua z předchozí řady a do každé mezery přidáte jednu černou slzičkou (celkem čtyři). Udělejte uzlík, provlečte nit alespoň třemi dírkami a nit ustřihněte.

náušnice z rokajlu superduo s afroháčky

Teď stačí jen na ketlovací nýt navléct fialový korálek, provléct tělem náušnice, navléct kaplík a na konci udělat kleštěmi kličku na uchycení afroháčku. Celý postup zopakujte ještě jednou a náušnice s překrásnými korálky máte hotové!

finální podoba náušnic

Autorka: Barbora Hanzíková

 

Tvořte návody na korálkování