Návod: Rivoli v peřince

Materiál na výrobu šperku

  • Rivoli 14 mm,
  • Twiny fialový,
  • Toho 8 fialový (T8),
  • Toho 11 fialový (T11/F) a bílý (T11/B)
  • jehla a vlasec.

 Rivoli v peřince - materiály na korálkování

Postup korálkování

Nejde o nic těžkého - stačí troška šikovnosti a času a můžete se chlubit novým výrobkem!

1. Řada

Navlekneme si střídavě 1 Twin, 1 T11/B od každého 12 korálků, celkem máme 24 korálků. Korálky svážeme do kroužku a jehlu všema korálkama protáhneme.

RNávod na výrobu šperku z rivoli

2. Řada

Jehlu, která nám vychází ze spodní dírky Twinu protáhneme horní dírkou. Navlekneme si jeden T8 a protáhneme následujícím Twinem. Opakujeme celou řadu. Z posledního Twinu protáhneme jehlu, až do korálku T8.

3. Řada

Navlékneme si Twin a jehlu protáhneme následujícím korálkem T8. Opět opakujeme celou řadu. Z posledního T8 korálku protáhneme jehlu i spodní dírkou Twinu. A hned protáhneme jehlu i horní dírkou Twinu.

 

4. Řada

Jehlu protáhneme dalším Twinem. Takže máme dva Twiny za sebou. Navlékneme si jeden T11/B a jehlu protáhneme následujícími dvěma Twiny. Opakujeme celou řadu. Pomalu utahujeme. Vznikne nám mistička, do které vložíme Rivolku. A pořádně utáhneme, pro utažení můžeme několikrát korálky prošít. Vrátíme se na bok Rivolky, jehla nám vychází z T8 korálku.

 

vložení

5. Řada

Navlékneme si 3 11/B a jehlu protáhneme následujícím korálkem. Navlékneme si 3 T11/F a protáhneme následujícím korálkem. Vzniknou nám paprsky. Opakujeme celou řadu. Z posledního korálku vedeme jehlu do vrcholového korálku v paprsku.

 jsme uprostřed korálkování

6. Řada

Navlékneme si 1 T11/B, 1 T8 a 1 T11/B a protáhneme následujícím vrcholovým korálkem. Navlékneme si 1 T11/F, 1 T8 a 1 T11/F a protáhneme následujícím vrcholovým korálkem. Opakujeme celou řadu.

šperk se začíná rýsovat

7. Řada

Jehla nám vychází z vrcholového T11/B. Navlékneme si 3 T11/B a protáhneme horní dírkou Twinem pod T11/F. Navlékneme si další 3 T11/B a protáhneme dalším vrcholovým T11/B. Navlékneme si 3 T11/F a protáhneme horní dírkou Twinem pod T11/F. Navlékneme si další 3 T11/F a protáhneme dalším vrcholovým T11/B. Opakujeme celou řadu.

 blížíme se do cíle korálkování

8. Řada

Jehla nám vychází z vrcholového T11/B. Jehlu protáhneme následujícíma T11/B, T8 a T11/B. Navlékneme si 1 T8 a jehlu protáhneme další trojicí korálků. Korálek použijeme na zavěšení Rivolky. Jehlu protáhneme vrcholovým T11/B a 3 T11/F. Dostaneme se k Twinu, který protáhneme jak horní tak spodní dírkou.

poslední krok korálkování

9. Řada

Nevlékneme si 1 T11/B a provlékneme následujícíma korálkama Twin, T11/B a Twin. Opět si navlékneme 1 T11/B a provlékneme následujícíma 3 korálkama. Opakujeme celou řadu. Jehla nám vychází z prvně přidaného T11/B. Navléknema si dva T11/F a jehlu protáhneme T11/B. Opakujeme celou řadu. Utahujeme tak aby nám korálky vytvořily vnitřní kroužek na Rivoli.

korálkování je hotové

A máme Rivoli hotovou. Teď, už jenom protáhneme několika korálky uděláme uzlík. Opět protáhneme několika korálky a vlasec ustřihneme. Stejně zakončíme i vlasec na začátku.
Rivoli můžeme za připravený korálek zavěsit na řetízek jako přívěšek.

 

Autorka: Korálky Maimiko

 

 

 Tvořte návody na korálkování