Návod: Rivoli v peřince

Materiál na výrobu šperku

  • Rivoli 14 mm,
  • Twiny fialový,
  • Toho 8 fialový (T8),
  • Toho 11 fialový (T11/F) a bílý (T11/B)
  • jehla a vlasec.

 Rivoli v peřince - materiály na korálkování

Postup korálkování

Nejde o nic těžkého - stačí troška šikovnosti a času a můžete se chlubit novým výrobkem!

1. Řada

Navlekneme si střídavě 1 Twin, 1 T11/B od každého 12 korálků, celkem máme 24 korálků. Korálky svážeme do kroužku a jehlu všema korálkama protáhneme.

RNávod na výrobu šperku z rivoli

2. Řada

Jehlu, která nám vychází ze spodní dírky Twinu protáhneme horní dírkou. Navlekneme si jeden T8 a protáhneme následujícím Twinem. Opakujeme celou řadu. Z posledního Twinu protáhneme jehlu, až do korálku T8.

3. Řada

Navlékneme si Twin a jehlu protáhneme následujícím korálkem T8. Opět opakujeme celou řadu. Z posledního T8 korálku protáhneme jehlu i spodní dírkou Twinu. A hned protáhneme jehlu i horní dírkou Twinu.

 

4. Řada

Jehlu protáhneme dalším Twinem. Takže máme dva Twiny za sebou. Navlékneme si jeden T11/B a jehlu protáhneme následujícími dvěma Twiny. Opakujeme celou řadu. Pomalu utahujeme. Vznikne nám mistička, do které vložíme Rivolku. A pořádně utáhneme, pro utažení můžeme několikrát korálky prošít. Vrátíme se na bok Rivolky, jehla nám vychází z T8 korálku.

 

vložení

5. Řada

Navlékneme si 3 11/B a jehlu protáhneme následujícím korálkem. Navlékneme si 3 T11/F a protáhneme následujícím korálkem. Vzniknou nám paprsky. Opakujeme celou řadu. Z posledního korálku vedeme jehlu do vrcholového korálku v paprsku.

 jsme uprostřed korálkování

6. Řada

Navlékneme si 1 T11/B, 1 T8 a 1 T11/B a protáhneme následujícím vrcholovým korálkem. Navlékneme si 1 T11/F, 1 T8 a 1 T11/F a protáhneme následujícím vrcholovým korálkem. Opakujeme celou řadu.

šperk se začíná rýsovat

7. Řada

Jehla nám vychází z vrcholového T11/B. Navlékneme si 3 T11/B a protáhneme horní dírkou Twinem pod T11/F. Navlékneme si další 3 T11/B a protáhneme dalším vrcholovým T11/B. Navlékneme si 3 T11/F a protáhneme horní dírkou Twinem pod T11/F. Navlékneme si další 3 T11/F a protáhneme dalším vrcholovým T11/B. Opakujeme celou řadu.

 blížíme se do cíle korálkování

8. Řada

Jehla nám vychází z vrcholového T11/B. Jehlu protáhneme následujícíma T11/B, T8 a T11/B. Navlékneme si 1 T8 a jehlu protáhneme další trojicí korálků. Korálek použijeme na zavěšení Rivolky. Jehlu protáhneme vrcholovým T11/B a 3 T11/F. Dostaneme se k Twinu, který protáhneme jak horní tak spodní dírkou.

poslední krok korálkování

9. Řada

Nevlékneme si 1 T11/B a provlékneme následujícíma korálkama Twin, T11/B a Twin. Opět si navlékneme 1 T11/B a provlékneme následujícíma 3 korálkama. Opakujeme celou řadu. Jehla nám vychází z prvně přidaného T11/B. Navléknema si dva T11/F a jehlu protáhneme T11/B. Opakujeme celou řadu. Utahujeme tak aby nám korálky vytvořily vnitřní kroužek na Rivoli.

korálkování je hotové

A máme Rivoli hotovou. Teď, už jenom protáhneme několika korálky uděláme uzlík. Opět protáhneme několika korálky a vlasec ustřihneme. Stejně zakončíme i vlasec na začátku.
Rivoli můžeme za připravený korálek zavěsit na řetízek jako přívěšek.

 

Autorka: Korálky Maimiko

 

 

 Tvořte návody na korálkování

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení