Návod na přívěsek s rivoli

Potřebný materiál na korálkování

  • Rivoli 14mm
  • Hematitový rokajl velikostí 11 a 15
  • Matný černý rokajl velikostí 10 a 15
  • 2mm cínové (nebo jiné) perle
  • S-lon nebo Nymo

První krok

Jako první si navlékneme 34 větších hematitových korálků a konce nitě svážeme do kruhu. Jehlou projedeme korálkem za uzlíkem, navlékneme další rokajl, a projdeme jehlou druhým korálkem od toho, ze kterého nám vychází nit.

Druhý krok

Stejně postupujeme po celé délce návleku. Po dokončení kruhu přejdeme o řadu výš provlečením prvního přidaného rokajlu.

Třetí krok

Nyní stejně pokračujeme dalšími dvěma řadami, ovšem s menším rokajlem – Velikosti 15. Důležité je utahování, pokud bychom utahovali málo, Rivolka by nám mohla vypadnout. Po došití dvou řad si provlečeme nit skrz růžově vyznačené korálky na druhou stranu „mističky“. Tu otočíme černými korálky dolu a „posadíme“ do ní Rivolku.

Čtvrtý krok

Stejně jako na lícové straně stáhneme obšití menšími korálky, čímž si Rivolku pevně zasadíme a můžeme ji začít zdobit. Nit si provlékneme podobně jako v předcházejícím kroku doprostřed hematitové části šitého kruhu.

 Pátý krok

1. ŘADA ZDOBENÍ: Mezi každý korálek prostřední řady navlečeme dva malé velikosti 15. Po ušití řady přejdeme výš provlečením prvním navlečeným rokajlem.

Šestý krok

2. ŘADA ZDOBENÍ: Ušijeme „pyramidky“ přidáním jednoho hematitového korálku (velikosti 11) do dvojice z předchozího kroku. Nití procházíme jen černými perličkami, nebude ve finále vidět a nehrozí nám, že si zlomíme jehlu.

Sedmý krok

3. ŘADA ZDOBENÍ: Mezi každý hematitový rokajl přidáme 2mm cínovou perli nebo jiný korálek těchto rozměrů. Po dokončení řady nám nit vychází z první navlečené cínovky.

Osmý krok

4. ŘADA ZDOBENÍ: Mezi každou cínovku všijeme tři hematitové korálky velikosti 15. Po došití řady přejdeme výš provlečením první trojice v této řadě, nit nám vychází z její prostřední perličky.

Devátý krok

5. ŘADA ZDOBENÍ: Nyní budeme opět korálky přidávat po trojicích, vždy mezi vrcholové korálky předchozí řady. Střídáme černý rokajl velikosti 10 s hematitovým velikosti 15, který je v trojici uprostřed. Po došití řady nám nit vychází z prvního navlečeného černého rokajlu.

Desátý krok

 6. ŘADA ZDOBENÍ: Mezi každé dva černé korálky v trojicích navlečených v pátém kroku přidáme dva hematitové velikosti 11. Hematitový malý z předchozí řady „přeskočíme“. Po došití řady nám nit vychází z prvního navlečeného v tomto kroce.

Jedenáctý krok

7. ŘADA ZDOBENÍ: Nyní korálky, které přidáváme opět střídáme. Z hematitových vytvoříme přidáním rokajlu velikosti 15 stejné barvy podobné „pyramidky“ jako ve čtvrté řadě zdobení. Mezi tyto trojice všíváme černý rokajl velikosti 10. Po došití řady zapošijeme nit a rivalku můžeme dále využít, například zavěšením na řetízek nebo přidáním brožového můstku na zadní stranu.

 

Autora: Nikol Mužinić

 

 Tvořte návody na korálkování