Návod na korálkování: Krajkový náramek

Akční sortiment korálků

 

Materiál na korálkování

  • Větší a menší perličky, v návodu jsem použila ohňovky velikosti 5mm a český rokajl 10/0
  • Nymo, S-lon, nebo tenký vlasec
  • Dvě jehly na navlékání korálků

Návod na korálkování - krajkový náramek

 

První krok korálkování

Začneme tím, že si navlékneme tři větší a tři menší korálky. Jehlou poté znovu stejným směrem projedeme prvním navlečeným – Korálky se nám stáhnou do kruhu a nit vychází z obou dírek prvně navlečeného.

Návod na korálkování - krajkový náramek III

 

Druhý krok korálkování

Na každý konec nitě, která nám z většího korálku vychází si navlečeme jehlu. Začneme pracovat s tou, kterou máme vpravo. Navlečeme na ni 3 rokajly a 2 ohňovky, v pořadí, v jakém jsou na fotografii. Poté projedeme jehlou shora modrou perličkou v základu a uzavřeme podobný kroužek, jako v předchozím kroku.

Návod na korálkování - krajkový náramek IV

 

Třetí krok korálkování

Nit poté protáhneme do vedlejšího rokajlu aohňovky. Poté dvakrát zopakujeme předchozí kroky. Vzniknou nám tak dva „trojúhelníčky“ uprostřed a dva na pravé straně.

Návod na korálkování - krajkový náramek V

 

Čtvrtý krok korálkování

Nyní přejdeme na levou stranu. Postup přidávání je totožný, jen zrcadlově obrácený. Přidáme opět dva trojúhelníčky, vznikne nám tak jeden na okraji náramku a pět, které tvoří jakousi „kytičku“.

Návod na korálkování - krajkový náramek Vi

 

Pátý krok korálkování

Tu však musíme v dalším kroku dokončit. Na jednu z jehel si navlékneme rokajl a druhou jehlou jej projedeme v opačném směru. Nitě v něm tedy půjdou směrem proti sobě. Poté jehlou projedeme v následující perličce – Jehlou, kterou jsme šili pravou stranu vyjedeme v levé ohňovce a naopak.

Návod na korálkování - krajkový náramek VII

 

Šestý krok korálkování

Na každou z jehel navlékneme jeden rokajl a poté kroužek uzavřeme ohňovkou, kterou stejně jako rokajl v předchozím kroku prošijeme křížem oběma nitěmi.

Návod na korálkování - krajkový náramek VIII

 

Sedmý krok korálkování

Tento postup šití jednotlivých „kytiček“ krajky opakujeme do požadované délky náramku.

Návod na korálkování - krajkový náramek IX

 

Osmý krok korálkování

Na konci náramku budeme opět potřebovat jeden „trojúhelníček“ navíc, stejně jako na jeho začátku. K jeho vytvoření nám postačí už jen jedna jehla. Navlečeme si na ní opět 3 rokajly a 2 ohňovky a spolu s druhou nití zavážeme na uzlík.Rokajly na krajích náramku protáhneme spojovacími kroužky a do nich připevníme libovolné zapínání.

Návod na korálkování - krajkový náramek X

 

Finální podoba náramku z korálků

Návod na korálkování - krajkový náramek - finální podoba

Autorka: Nikol Mužinič

 

 Tvořte návody na korálkování

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení