Návod na šité hvězdičky - náušnice, náramek i náhrdelník

Tyto hvězdičky jsou velmi jednoduché na výrobu. Můžete si z nich vyrobit náušnice, náramek i náhrdelník, nebo pouze přívěsek na řetízek. Barvy korálků můžete vybrat v jedné barvě, sladit odstíny, nebo použít kontrastní barvy. Fantazii se meze nekladou. Autorkou návodu je Šárka Vašková.

 site-hvezdicky

Co budete potřebovat?

 

 

Množství použitého materiálu:

Na jednu hvězdičku je třeba 12 suprduo a 6 rokajlů. 1 hvězdička je cca 18 mm dlouhá, s kroužkem 21 mm. Můžeme si tedy spočítat, kolik korálků budeme potřebovat. Pro ilustraci - náramek na fotce je 21 cm dlouhý včetně zapínání a je na něm 9 hvězdiček.

 

foto_0

 

1. Ustřihneme si cca 30 cm silonu. Navlékneme na něj 6 korálků superduo. Tím posledním provlékneme druhý konec silonu, aby nám vzniklo kolečko.

 

2. Oba konce silonu provlékneme druhou dírkou korálku. Utáhneme.

 

foto_1

 

3. Na jeden konec silonu navlékneme 1 superduo a jeden rokajl a provlékneme volnou dírkou vedlejšího superdua.

 

foto_2

 

4. Opakujeme 5x bod 3. Pokud nám dochází silon a navlékáme na druhý konec, prohodíme pořadí korálků (rokajl a pak superduo), aby byla hvězda symetrická. Naposled neprovlékáme superduo, ale volné konce svážeme.

 

5. Silon teď provlečeme několika korálky do ztracena, aby konce po ustřižení netrčely a neškrábaly při nošení. Zbytky ustřihneme.

 

foto_3

 

6. Takovýchto hvězdiček si vyrobíme více. Pomocí kroužků je spojíme k sobě. Kroužky provlékáme volnou dírkou superdua.

 

  • Náramek: Ke spojeným hvězdičkám připevníme zapínání.
  • Náhrdelník: Ke spojeným hvězdičkám připevníme řetízek – kroužek provlékneme posledním očkem řetízku. Řetízek zkrátíme na požadovanou délku a připevníme zapínání. Doporučuji mít náhrdelník víc u krku, když je dlouhý, tak se hvězdičky nepěkně prověšují.
  • Přívěsek: Hvězdičku pomocí kroužku pověsíme na šlupnu nebo další kroužek a pověsíme na řetízek.
  • Náušnice: Hvězdičku pomocí kroužku připevníme na náušnicový háček.

 

foto_4