Rozhovor: Denisa Urbanová o 12. ročníku výstavy Kreativ Ostrava

Dnes jsme si k rozhovoru pozvali Denisu Urbanovou, se kterou jsme si podívali o výstavě Kreativ Ostrava, která se koná 11–12. listopadu na výstavišti Černá Louka.

 

Dobrý den, paní Urbanová, mohla byste představit čtenářům Kreativ Ostrava?

Dobrý den, určitě. Kreativ je prodejní výstava, na které návštěvníci najdou širokou škálu materiálů a pomůcek pro kreativní tvorbu, hotové handmade výrobky, originální módu, doplňky a mnoho dalšího.

107_1-kreativ-ctverec-png(1)

Chystá se nějaký doprovodný program? Budou nějaké workshop?

Ano, v rámci doprovodného programu chystáme například výtvarnou výstavu s názvem „Dětský maskot Kreativu“ a v pátek 11. 11. odborný seminář pro pedagogy na téma „Kreativní techniky nejen pro děti“. Součástí výstavy budou také nejrůznější workshopy a tvůrčí dílny pro děti i dospělé. Těšit se můžete například na tradiční tureckou techniku malování na vodní hladinu, výrobu z ručně barvené místní ovčí vlny, ukázky práce na šicích a vyšívacích strojích a spoustu dalšího.

 

Jedná se již o 12. ročník, co připravujete nového?

Novinkou a hlavní hvězdou letošního ročníku je náš nový maskot. V roce 2020 proběhla výtvarná soutěž pro děti, ve které jsme hledali maskota. Autoři 10 nejkreativnějších koláží od nás dostali kreativní balíček a z vítězného návrhu vznikl vizuál Kreativu Podzim 2022. Letos budeme našemu maskotovi na výstavě hledat jméno.

 

Cítíte po covidu zvýšenou poptávku vystavovatelů po účasti na veletrhu?

Každoročně se výstavy účastní okolo 100 vystavovatelů, ani podzimní Kreativ nebude výjimkou. Přijedou vystavovatelé, jejichž účast na Kreativu je již tradicí a zároveň přivítáme nové tváře, které výstavu obohatí o další přísun originálních výrobků a kreativních potřeb.

https://www.kreativostrava.cz/images_texty/42_1-3_59-img_7495-jpg-jpeg.jpeg

Jaké bude vstupné, budou moci návštěvníci zakoupit vstupenku předem?

Vstupenky bude možné zakoupit předem online a na infocentrech OSTRAVAINFO!!!. Jednodenní vstupné pro dospělé stojí 110 Kč, zlevněné 60 Kč a rodinné 260 Kč. Návštěvníci si mohou zakoupit také permanentku na oba dny za 200, 100 a 460 Kč. Na místě bude možno zakoupit také hromadný vstup pro školy (min. 15 osob) za 25 Kč. Informaci o předprodeji vstupenek brzy zveřejníme na našich webových stránkách.

 

Výstava proběhne v areálu Černá louka. Můžete nám přiblížit koncept tohoto areálu? Nemusí se čtenáři bát navštívit výstavu s dětmi?

Čtenáři se výstavu s dětmi určitě nemusí bát navštívit. Kreativ je akce nejen pro všechny, kdo rádi tvoří, ale také pro rodiny s dětmi. Pro děti bude připraveno spoustu tvůrčích dílniček, her a dětský koutek. Na podzim budeme mít také k dispozici vstupní halu s bistrem, šatnou a turnikety a obě patra pavilonu A, takže výstava proběhne tak, jak ji známe z dob před covidem.