Rozhovor s Dominikou Košťálovou o veletrhu Hodiny a klenoty

K rozhovoru jsme si pozvali Dominiku Košťálovou, s kterou jsme si povídali o veletrhu Hodiny a klenoty. Ten se uskuteční ve dnech 10. až 12. září 2020 na pražském výstavišti v Letňanech.

 

Mohla byste v krátkosti představit veletrh Hodiny a Klenoty?

Veletrh Hodiny a klenoty je jediným veletrhem svého oboru v České republice a dokonce i na Slovensku. Pro svou unikátnost je odbornou i širokou veřejností vyhledávaný již po celých 29. let. Dříve jste mohli veletrh navštívit v holešovickém výstavišti, letos však se již po druhé uskuteční veletrh pod hlavičkou ABF a.s. v letňanském výstavišti. Na veletrhu se představí jak tradice, tak i novinky v oboru šperků a hodinek.

 

Na jaké novinky se na veletrhu mohou čtenáři těšit?

Pro návštěvníky jsme letos připravili specializovanou sekci určenou k prodeji minerálů. Tato sekce bude stejně orientována stejně jako zbytek expozic jak na velkoprodeji, tak i na prodej koncovému zákazníkovi. Znovu připravujeme i speciální sekce DESIGN GALLERY – prezentaci originálních autorských designových šperků a také EXCLUSIVE GALERY – sekci exkluzivních hodinek a šperků.

 

Jaké jsou trendy ve špercích pro tento rok?

Trendy ve špercích nejsou tak striktně dané jako například u oděvů. Samozřejmě jsou na molech udávány trendy, ale na rozdíl od oblečení jsou šperky investicí i do budoucna a dá se říci, že se jedná o udržitelnou módu, pouze záleží na tom, co si ke šperkům oblečete. I tak je samozřejmě pro letošní rok pár trendů.

V první řadě budou pro letošní rok hitem obruče, kruhy. Tento tvar nikdy úplně nevymizel , ale pro rok 2020 platí, čím větší tím lepší a nemyslí se jen průměr obruče, ale také šířka či kvantita. Dalším tipem je návrat k přírodním motivům a materiálům, kam bezesporu patří perly a mušle. Stále držícím zdobící prvkem zůstává choker, řetízek obepínající krk. Pro letošní rok se drží stejného trendu jako obruče. Mohou se vrstvit a čím masivnější choker, tím je vhodnějším pro ozdobu dámského krku. Dlouhé řetízky určitě také nebudou přešlapem mimo. Od robustního řetězu až po uvázané lano kolem krku jistě zazáříte. Zdobení espadrilek, ponožek broží či jemný náramek kolem kotníků bude našlápnutí směrem k dalšímu letošímu trendu. Pro odvážnější z nás je potom na místě zkusit nosit pouze jednu výraznou náušnici. Stačí najít takovou, která zaujme okolí i bez své párové kamarádky.

 


Součástí veletrhu je i bohatý doprovodný program včetně účasti celebrit, co byste čtenářům doporučil navštívit?

Doprovodný program je v tuhle chvíli ještě v plenkách. Nicméně určitě můžeme návštěvníky nalákat na návštěvu vítězky ročníku 2019 soutěže Miss České republiky Nikolu Kokyovou a představení finalistek pro následující ročník. Vedle toho představení šperků firmy STEFANY JEWELS, která své šperky propůjčila k letošnímu vizuálu.