Zvířátka z korálků návod + videopostupy

Abychom vytvořili nějaké hezké zvířátko pomocí pletení a korálků, budeme si muset připravit nějakou předlohu a potřebný materiál. Jak tedy na to?

zviratka-z-koralku

Potřebné materiály

Korálky můžeme použít v různých barvách i z různých materiálů, mohou být plastové , skleněné či dřevěné. Lze si je objednat v různých velikostech a tvarech - klasické kulaté, hranaté i jiné. Záleží na druhu zvířátka, které chcete tvořit. Dle dané předlohy vyberte potřebné druhy korálků. Ke korálkům samozřejmě patří i drátky nebo provázky. Pro jednodušší navlékání doporučujeme tvrdší materiál, tedy drátek (může být i tenký, měděný) či vlasec, který se při navlékání nebude ohýbat. Kromě těchto potřeb lze přiobjednat i mnoho druhů korálků, které jsou ve tvaru očí, uší a dalších částí těl zvířat. Vytvořená zvířátka jsou více autentická, a dětem se budou více líbí.

Praktický návod na vytvoření zvířátka

Můžeme tvořit bez předlohy nebo si předlohu nakreslit. Předlohu vytvoříme na čtverečkovaný papír tak, že si nakreslíme puntíky nebo čtverečky do okének, které budou značit korálky. Korálky poté navlékáme na drátek (většinou 0,3 mm velký) dle předlohy. Materiál si připravíme dle potřeby a dle pleteného zvířete (oči, uši, nohy).

Pokud tvoříme bez předlohy, začínáme vždy od čumáku zvířete. Délka drátku odvodíme přibližně dle velikosti zvířátka. Od čumáku nebo hlavy tedy navlékáme a pleteme řady, na které postupně připlétáme tlapy či jiné části těla. Doporučujeme plést nejdříve tělo a až poté připlétat tlapky a jiné. Tvarujeme dle těla zvířete. Vytvořená zvířátka lze použít jako hračku pro dítě (starší 3 let) nebo jako klíčenku apod.

 Další návody získáte v knize od Blanky Trávníkové - Vytváříme zvířátka z korálků, případně Veselá zvířátka z korálků a papíru