Jak vyrobit náramek z korálků? Návody, tipy a rady

Výroba náramku z korálků je skvělý způsob, jak začít s korálkováním. Výroba náramku je poměrně jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální dovednosti a nástroje, takže si s tím poradí i začátečníci.

V tomto článku vám představíme jednoduchý návod na výrobu náramku z korálků a poskytneme vám tipy na to, jak si vybrat vhodné korálky a jak je správně spojit. Naučíme vás také základní techniky, které můžete využít při výrobě dalších šperků z korálků. Připravte se na zábavnou a kreativní činnost, která vám umožní vytvořit si svůj vlastní unikátní náramek.

 

Řešení pro začátečníky - zde

 

Publikované návody:

 

Jak obecně postupovat při výrobě náramku?

  1. Nejdříve zvolte správný typ korálků a materiál, jako jsou dráty, provázky nebo zapínání. Existuje celá řada druhů korálků s různými tvary, velikostmi a barvami, takže záleží na vašich preferencích a nápady se mohou různě kombinovat.
  2. Dále určete správnou délku náramku. Délku určíte podle velikosti zápěstí a také podle toho, zda potřebujete volnější nebo přiléhavější náramek. Obecně se doporučuje přičíst k délce náramku 2 cm.
  3. Poté je třeba zvolit správný typ zapínání a materiálu na navlékání korálků. Zapínání může být kroužek, háček nebo spona. Materiálů na navlékání korálků je nepřeberné množství jako například silonový drátek nebo elastický provázek, který je vhodný pro začátečníky.
  4. Následuje samotné navlékání korálků na provázek nebo drátek. Zde je důležité dodržovat pořadí korálků podle připraveného návodu. Pokud chcete vytvořit složitější design, můžete přidat různé druhy korálků a další ozdoby, jako jsou kroužky, srdíčka nebo kytičky.
  5. Poté, co máte navlečené všechny korálky, je nutné připojit uzávěr k obou koncům náramku. Využít k tomu můžete kroužky, háčky nebo spony.
  6. Nyní jen zkontrolujete, zda se vám náramek líbí a zda je pohodlný při nošení a nikde netlačí.

 

Video návody na výrobu náramku z korálků